Kamil Gulik

Psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą systemowym w trakcie procesu certyfikacji. Pracuję z osobami dorosłymi – indywidualnie i z parami.

Moją rolą jako terapeuty jest towarzyszenie Klientom i Klientkom w odkrywaniu i zdobywaniu tego, co jest im potrzebne, by móc żyć satysfakcjonującym życiem. Z ciekawością, otwartością i szacunkiem przyglądam się jak wygląda świat Klientów i Klientek i jak w tym świecie mogą oni budować właściwe dla siebie rozwiązania. Zapraszając do współpracy ich wartości i zasoby, towarzyszę w drodze do celu.

Pomagam osobom przeżywającym trudności natury emocjonalnej, lęki, brak satysfakcji w relacjach i sferze seksualności. Mam doświadczenie w pracy z osobami ze społeczności LGBT+.

Wiedzę i umiejętności terapeutyczne zdobywam przede wszystkim w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne), gdzie skończyłem kurs podstawowy terapii systemowej i gdzie kontynuuję naukę, na licznych kursach i szkoleniach doskonalących w Instytucie Pomocy Profesjonalnej, oraz innych szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli psychoterapii, m.in. w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałem w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera, Środowiskowym Domu Samopomocy Zielone Centrum, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego oraz współpracując ze Stowarzyszeniem Grupa Stonewall, gdzie prowadziłem grupy wsparcia oraz konsultacje indywidualne.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji (indywidualnej i grupowej)

Button 1 99