Michalina Pawlak

Psycholog, psychoterapeutka w szkoleniu

W Uważnej Pracowni Terapii prowadzę konsultacje psychologiczne i psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r. ż. w nurcie psychodynamicznym.

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność Psychoterapia Zaburzeń Psychicznych oraz Seksuologia Kliniczna.
Wiedzę i umiejętności psychoterapeutyczne zdobywam będąc w trakcie 4-letniego szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii, wypełniające standardy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej). Jestem również absolwentką Podyplomowych Studiów „Seksuologia Kliniczna-Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa PTP.

W pracy psychoterapeutycznej towarzyszę pacjentowi w odkrywaniu nieświadomych źródeł zachowań i uczuć, oraz w tworzeniu relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie. Z uważnością, otwartością i zrozumieniem przyglądam się wewnętrznemu światu pacjenta i pomagam budować bardziej satysfakcjonujące relacje interpersonalne, jak i obraz samego siebie.

Istotą pracy w nurcie psychodynamicznym jest pomoc w dostarczeniu pacjentowi nowego zrozumienia jego rzeczywistości zewnętrznej i wewnętrznej, poprzez pochylenie się nad nieuświadomionymi mechanizmami działania, wewnętrznymi konfliktami, pragnieniami. Takie cele stają się możliwe do osiągnięcia dzięki unikatowej relacji terapeutycznej, odpowiednim technikom terapeutycznym oraz interpretacji sposobu tworzenia i przeżywania przez pacjenta relacji z innymi ludźmi.

Do kontaktu zapraszam osoby doświadczające niepokoju, trudności emocjonalnych, będące w stanie dyskomfortu psychicznego. Odczuwające stany lęku lub cierpienia, częstych i gwałtownych zmian nastroju, trudności w relacjach interpersonalnych czy sferze seksualnej, a także osoby chcące lepiej zrozumieć siebie, doświadczyć zmiany w kluczowych obszarach swojego życia.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z podopiecznymi Dziennego Domu Senior+ w Sierakowie, jak i biorąc udział w stażach i praktykach, między innymi na Oddziale Chorób Afektywnych Męskim w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera, w Poradni Zdrowia Psychicznego czy Ośrodku Psychologiczno-seksuologicznym w Poznaniu.  

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych superwizorów.

Button 1 99

Znajdź nas na Facebooku

Umów spotkanie

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku
w godzinach 14:00-19:00
tel: 796 038 230
lub na www.uwazna.medsoft.pl

Przyjdź na wizytę

Uważna Pracownia Terapii
ul. Śniadeckich 28/2
60-744 Poznań
NIP: 777-291-26-15
ING Bank Śląski 18 1050 1520 1000 0097 3286 2066